Brazil Helvécio Chagas

Espresso 250g
250 Kč 217,39 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Pekany, angrešt, žluté blumy, špendlíky

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
Santa Terezinha
Nadmořská výška:
1090 masl
Zpracování:
Natural
Odrůda:
Acauã
Způsob přípravy:
Espresso, Moka Pot

Příběh kávy

Helvécio Chagas Reis se narodil v Três Pontas ve státě Minas Gerais v Brazílii. Minas Gerais je největším kávovým regionem v Brazílii, zodpovědným za až polovinu celkové produkce kávy v Brazílii. Bohatá půda a vyšší nadmořská výška vytvářejí perfektní podmínky pro pěstování výběrové kávy.

Povzbuzen svým otcem se Helvécio v roce 1980 rozhodl vysadit první kávovníky a započít tak svou dráhu v pěstování kávy. Po několika letech se začal v roce 1992 starat také o farmu Santa Terezinha ve městě Carmo da Cachoeira, patřící jeho ženě.

Santa Terezinha zpočátku nebyla kávovou farmou, ale díky úsilí a Helvéciovým zkušenostem dnes zvládne produkovat značné množství komoditní kávy, stejně tak jako několik výběrových lotů. To vše bylo možné mimo jiné díky propracované struktuře zaručující kvalitu zrn a mikroklimatu, které hraje důležitou roli při pěstování kávy.

Tato káva byla zpracována suchou metodou. V Brazílii se obvykle drtivá většina káv zpracovává suchou metodou či polopromytou, také známou jako pulped natural.

Suché zpracování je zároveň nejstarší metodou. Samotný proces začíná sběrem kávových třešní a pokračuje sušením bez odstranění slupky nebo slizu.

Polopromytý proces se pak liší pouze odstraněním vnější slupky a části dužiny než pokračuje dále k sušení.

Suché zpracování může v některých případech představovat výzvu. Důležitou roli hraje například počasí, nicméně brazilské podnebí se spíše výjimečnými srážkami a dlouhými obdobími slunečního svitu z ní dělají ideální místo pro suché zpracovávání. Při správném provedení může povznést tělo, sladkost a komplexitu.

Mimoto, zaběhnuté pěstitelské praktiky a veškerá péče během celého roku i po samotné sklizni, pomáhají zachovat jedinečné vlastnosti kávy.

Dnes Helvécio spoléhá především na svého syna Luciana, vystudovaného agronoma na UFLA, který působí v nadaci Procafé Comércio e Exportação de Café. Společně se snaží dále zlepšovat kvalitu svých káv.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení