Brazil Silvio Primo

Filter 1kg
1 540 Kč 1 339,13 Kč excl. VAT
In Stock

Čokoládová pěna, maliny, starfruit, pekanové ořechy, rum

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailed information

Product detailed description

Detaily

Farma:
Sítio Alto Ar
Nadmořská výška:
800 masl
Zpracování:
Anaerobic fermentation 9 days
Odrůda:
Red Catuaí 144
Způsob přípravy:
Aeropress, Chemex, French Press, V60, Vacuum Pot, Moka Pot

Příběh kávy

Silvio a farma Sítio Alto Ar

Silvio si v životě již prošel mnohými výzvami, které jej nakonec dovedly až k výběrové kávě. Ve svém vyprávění vzpomíná na těžké dětství, kdy jeho otec pracoval dlouho do noci, aby vydělal nějaké peníze navíc a dokázal tak uživit rodinu.

V roce 1990, ve věku 15 let, se Silvio přestěhoval do Belo Horizonte, které je hlavním městem státu Minas Gerais, aby si našel práci a mohl tak pomoci s finanční situací své rodiny. Bohužel neměl příliš štěstí a namísto toho zjistil, že život v hlavním městě dokáže přinést ještě více nových výzev. Kvůli značnému nedostatku pracovních příležitostí se nakonec jednou z překážek stalo i jen vydělání si dostatečných prostředků na jídlo samotné.

Vrátil se tedy zpět na rodinnou farmu a započal svou vlastní cestou za kávou, převážně poskytováním služeb jako dělník sousedům. Po mnoha letech tvrdé práce, touze změnit kvalitu života své rodiny a podpořit sítě okolních malopěstitelů, si Silvio konečně koupil vlastní farmu.

Dokázat však produkovat kvalitně zpracované anaerobní kávy trvalo ještě nějakou dobu. Zpočátku se převážně snažil vyprodukovat kávu v dostatečném množství, aby zajistil finance pro svou rodinu, ale věděl, že kvantita nebude cestou k vyšším příjmům. Začátkem všeho bylo skoncování s pesticidy.

Posledních pět let na farmě nepoužívají pesticidy, zdokonalili techniku ​​anaerobní fermentace a snaží se vyprodukovat kávy co možná nejvyšší kvality. Mimoto také pečlivě dbají na selektivní sběr, uniformní sušení a správnou manipulaci s kávou po sklizni.

Silvio a jeho rodina si díky produkci těchto káv konečně mohou užívat lepšího života. Silvio říká, že je velmi hrdý na to, že má pocit, že lidem chutná jeho káva. Díky neustálému zlepšování produkce a naší spolupráci mohl Silvio tento rok dokončit svůj dům v blízkosti farmy a v okolí, které mají nejraději.

Zpracování

Káva byla zpracována anaerobní fermentací. Třešně prošly 9 denním fermentačním procesem v uzavřených vzduchotěsných barelech. Tento proces pomáhá některým konkrétním mikrobům přežít v prostředí bez vzduchu, což vytváří možnost vzniku některých jedinečných chutí, které jsou v brazilských kávách dosud nevídané.

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: