Časté dotazy

1. Doprava

Za jak dlouho dostanu svou objednávku? (Česká Republika)

Všechny objednávky odesíláme následující den a dostanete je za 2 až 7 dní.

Expresní doručení (Česká Republika)

V případě, že potřebujete doručit kávu co nejrychleji máme možnost doručení objednávky ve stejný den. Objednejte si před druhou odpolední hodinou (pouze ve všední dny), zvolte si expresní doručení a vychutnejte si kávu už ve stejný den.

Jak dlouho bude trvat, než dostanu svou objednávku? (po celé Europě)

Záleží na adrese doručení, může to trvat od dvou dnů do dvou týdnů.

Jak dlouho bude trvat, než dostanu svou objednávku? (mimo EU)

Je nám líto, ale mimo EU objednávky nedoručujeme.

2. Pražení

Jak pražíte svá kávová zrnka?

Pečlivě upravujeme profil pražení vzhledem k původu a druhu kávových zrn, abychom mohli dostat jeho individuální, čistou a vyváženou chuť.

Máte různé profily pražení pro filtr a espresso?

Styl pražení je odlišný v závislosti na tom, jestli pražíme kávu pod espresso či filtr. Díky tomu dostáváte kávu, která perfektně zapadá pod způsob přípravy, který preferujete osobně.

Jak často pražíte?

Dvakrát týdně, v pondělí a čtvrtek.

Jaký stroj používáte na pražení?

Svou kávu pražíme na Giesenu W15.

3. Kapsle

Z čeho jsou kapsle vyrobeny?

Kapsle The Miners jsou vyrobeny z přírodních vláken dřeva kombinovaných s bioplastem PLA na bázi kyseliny mléčné. Jinými slovy žádný hliník, žádné fosilní plasty, žádné mikroplasty. Dřevěná vlákna jsou získána ze zbytkových pilin po těžbě dřeva z lesů s udržitelným lesnictvím (certifikace PECF). PLA, který je 100% na organické bázi, umožňuje zformovat dřevěná vlákna do kávových kapslí.

Díky 100% obnovitelným přírodním surovinám, žádné škodlivé látky se nedostanou do životního prostředí ani po použití. Naše kávové kapsle tak vytvářejí přirozený a CO2 neutrální cyklus.

S jakými kávovary jsou The Miners kapsle kompatibilní?

Úspěšně jsme otestovali kapsle ve všech strojích, které byly prodány po roce 2012. Pokud máte starší stroj (např. modelovou řadu "ESSENZA") nebo si nejste jisti kompatibilitou, kontaktujte nás kdykoliv na roastery@theminers.eu. The The Miners kávové kapsle nejsou kompatibilní s následujícími stroji:
Nescafé Dolce Gusto Tchibo Caffissimo NESPRESSO Vertuo Tassimo

Stroj se zavírá trochu tvrději, proč?

Vzhledem k použití přírodních materiálů pro naše kapsle, některé stroje (např. modelová řada "ESSENZA") půjdou poněkud obtížněji zavřít. Tato vlastnost stroj nepoškozuje. Ujistili jsme se v tom díky testování kapslí v různých strojích, kde žádné nepříznivé účinky nebyly nalezeny. Jediný rozdíl je v tom, že možná budete muset použít trochu více síly, abyste stiskli páku.

Mám vysunout kapsli ihned po použití?

Doporučujeme vyndat kapsli ihned po použití. Dřevěná vlákna v kávových kapslích se během vaření rozšiřují. To je jeden z důvodů, proč jsou kávové kapsle The Miners je tak snadné kompostovat. To však také znamená, že kapsle mohou uvíznout, pokud nejsou vyhozeny ihned po použití. Jakmile je káva připravená, otevřte páku stroje tak, aby kapsle spadla do sběrné nádoby.

Kávové kapsle The Miners Coffee & Characters nemají žádnou vazbu k Nestlé a ke značkám NESPRESSO.

4. Platba

Přijímáme PayPal a většinu kreditních karet.

Pro velkoobchod:

Kromě plateb kartou můžete platit i bankovním převodem. Pro vaši první objednávku budeme potřebovat 100% zálohu před odesláním. Pro další objednávky budete na to mít 14 dní.

5. Káva

Jak uchovávat kávová zrna?

Nejlepší způsob, jak uchovávat kávu, je nechat celá zrna (nemletá) ve vzduchotěsné nádobě na chladném, tmavém místě.

Mletí kávy dopředu zhoršuje kvalitu?

Myslíme si, že čerstvě mletá káva vám poskytne nejlepší možnou chuť a pomáhá ji zůstat čerstvou co nejdéle. Ale pokud doma nemáte mlýnek na kávu, neváhejte nás požádat o mletí před odesláním.

6. Velkoobchod

Chtěl bych pravidelně dostávat kávu od The Miners pro svůj podnik (kancelář, kavárna). Kde začnu?

Tak to rádi slyšíme! Můžete se s námi spojit přes nebo už teď a tady přes tento formulář, abychom se s vámi spojili a vytvořili velkoobchodní účet.
Potřebujete poradit nebo pomoct s něčím dalším?
Kontaktujte nas na

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení