Colombia Black Condor

Espresso 1kg
1 085 Kč 943,48 Kč bez DPH
Skladem

Pomeranč, karamel, černý rybíz, hořká čokoláda, žluté kiwi

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
La Roma
Nadmořská výška:
1920 masl
Zpracování:
Washed
Odrůda:
Caturra, Colombia, Castillo
Způsob přípravy:
Espresso, Moka Pot

Příběh kávy

Farma La Roma

Black Condor je součástí projektu v regionu Tolima-Gaitania, na němž se podílí přes 40 místních malopěstitelů. Za zpracováním kávy stojí bratři Emanuel a Valentina se svou farmou La Roma. Farma se nachází ve výšce 1920 m n. m., což bratrům umožňuje využít širokou škálu zpracování, které dovedou zlepšit výslednou kvalitu.

Emanuel a Valentino rovněž spolupracují se svými sousedy, podílí se na sběru okolních třešní a jejich následném zpracování.

V současné době se zaměřují na výstavbu nové zpracovatelské infrastruktury, která jim umožní zpracovávat více unikátních káv.

Region Tolima

Region Tolima se nachází ve středozápadní Kolumbii. Samotné slovo Tolima pochází z místního domorodého jazyka a v překladu znamená ‘’řeka sněhu či mraku’’. Region se rozkládá v Cordillera Central uprostřed tří pohoří, což poskytuje širokou škálu mikroklimat vhodných pro pěstování vysoce kvalitních káv. Produkce kávy je zde hlavní zemědělskou činností, hned vedle pěstování fazolí a chovu dobytku.

Místní půda je velice bohatá na živiny, což nabízí ideální podmínky pro výsadbu kávovníků. Zdejší pěstitelé se původně soustředili převážně na velkovýnosové sklizně nižší kvality. Postupem času však začali přecházet k výběrové kávě a soustředí se na práci s mikroloty, které vyžadují značně více péče a prostředků. Kvantita pozvolna ustupovala kvalitě a během několika málo let se Tolima dostala do hledáčku výběrových pražíren.

Zpracování

Třešně se nejprve vypustí do vodních neboli třídících kanálů. Třešně, které zůstanou plavat na hladině se poté odstraní a putují k dalšímu zpracování v rámci nižší jakosti. Následuje vyloupávání třešní a jejich fermentace za účelem odstranění zbytku dužiny. Jakmile je fermentace u konce, zrna se znovu promyjí v čisté vodě a následně se rozprostřou na betonová patia, kde se následujících 15-25 dní suší, v závislosti na aktuálním počasí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení