Colombia El Vergel

Filtr 250g
330 Kč 286,96 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Červené jablko, med, šípky, lískové oříšky

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
El Vergel
Nadmořská výška:
1450 masl
Zpracování:
Washed
Odrůda:
Caturra
Způsob přípravy:
Aeropress, Chemex, French Press, V60, Vacuum Pot, Moka Pot

Příběh kávy

Farma El Vergel

Projekt El Vergel původně vznikl za účelem vytvoření inovativních postupů, které by dokázali zlepšit podmínky rodin, jenž se na projektů spolupodílí. Za projektem stojí Marha Bayter společně se svými syny Eliasem a Shadym. Samotná farma se nachází v regionu Tolima, který se rozprostírá na svazích pohoří Andy v Kolumbii.

Kolumbie se může chlubit rozmanitou krajinou, deštnými pralesy, rozsáhlým pohořím, dvěma pobřežími a mnohým dalším. Mimoto také jedenácti oblastmi různých nadmořských výšek, z nichž každá nabízí jedinečné chuťové profily, které nenajdete jinde ve světě.

Region Tolima

Region Tolima se nachází ve středozápadní Kolumbii. Samotné slovo Tolima pochází z místního domorodého jazyka a v překladu znamená ‘’řeka sněhu či mraku’’. Region se rozkládá v Cordillera Central uprostřed tří pohoří, což poskytuje širokou škálu mikroklimat vhodných pro pěstování vysoce kvalitních káv. Produkce kávy je zde hlavní zemědělskou činností v oblasti, hned vedle pěstování fazolí a chovu dobytka.

Místní půda je velice bohatá na živiny, což nabízí ideální podmínky pro výsadbu kávovníků. Zdejší pěstitelé se původně soustředili převážně na velkovýnosové sklizně nižší kvality. Postupem času však začali přecházet k výběrové kávě a soustředí se na práci s mikroloty, které vyžadují značně více péče a prostředků. Kvantita pozvolna ustupovala kvalitě a během několika málo let se Tolima dostala do popředí hledáčku výběrových pražíren.

Zpracování

El Vergel je hlavní vlajkou lodí káv pěstovaných na stejnojmenné farmě. ‘’Projektu se věnujeme již více než deset let a za tu dobu se nám podařilo vytvořit rovnováhu mezi tradičním zpracováním a moderním způsobem zahrnujícím neobvyklé fermentace,“ říkají Elias a Shady.

Třešně se nejprve vypustí do vodních neboli třídících kanálů. Třešně, které zůstanou plavat na hladině se poté odstraní a putují k dalšímu zpracování v rámci nižší jakosti. V některých případech farmy nemají tyto kanály k dispozici a používají proto namísto toho klasické fermentační nádrže. Následuje vyloupávání třešní a jejich fermentace za účelem odstranění zbytku dužiny. Jakmile je fermentace hotová, zrna se znovu promyjí v čisté vodě a následně se rozprostřou na betonová patia, kde se následujících 15-25 dní suší, v závislosti na aktuálním počasí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení