Colombia Guava Banana

Filtr 250g
410 Kč 356,52 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Guava, meloun, zralý banán, hořká čokoláda

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
El Vergel
Nadmořská výška:
1350 masl
Zpracování:
Anaerobic Natural
Odrůda:
Red & Yellow Caturra
Způsob přípravy:
Aeropress, Chemex, French Press, V60, Vacuum Pot, Moka Pot

Příběh kávy

Farma El Vergel

Farma El Vergel, kterou provozují bratři Elias a Shady Bayter, se nachází v regionu Tolima, který se rozprostírá na svazích pohoří Andy v Kolumbii, přesněji na svazích Černé hory, místní neaktivní sopky.

Kolumbie se může chlubit rozmanitou krajinou, deštnými pralesy, rozsáhlým pohořím, dvěma pobřežími a mnohým dalším. Mimoto také jedenácti oblastmi různých nadmořských výšek, z nichž každá nabízí jedinečné chuťové profily, které nenajdete jinde ve světě.

Region Tolima

Region Tolima se nachází ve středozápadní Kolumbii.

Místní půda je velice bohatá na živiny, což nabízí ideální podmínky pro výsadbu kávovníků. Zdejší pěstitelé se původně soustředili převážně na velkovýnosové sklizně nižší kvality. Postupem času však začali přecházet k výběrové kávě a soustředí se na práci s mikroloty, které vyžadují značně více péče a prostředků. Kvantita pozvolna ustupovala kvalitě a během několika málo let se Tolima dostala do popředí hledáčku výběrových pražíren.

Zpracování

Guava Banana je mixem odrůd Red a Yellow Caturra a tvoří jednu z vlajkových lodí produkce farmy El Vergel. Tyto odrůdy se pěstují v rámci mikrolotu, který se nachází hned vedle promývací stanice, která je obklopena stromy guavy. Samotný mikrolot byl postupně osazen během let 2016 a 2018 okolo 40 000 kávovníky a je tak největším mikrolotem, se kterým se experimentuje v rámci zpracování.

,,Sběr kávových třešní probíhá ručně. Během celého procesu vynakládáme obrovské úsilí, abychom mohli nabídnou co nejlepší výsledky.

Guava Banana je zpracována unikátní metodou, která spočívá ve dvoustupňové anaerobní fermentaci s řízenou teplotou po dobu 48 až 60 hodin, aby se rozvinul intenzivnější, ale zároveň čistý chuťový profil a naplno se vyzdvihl potenciál dané odrůdy v kombinaci s chutěmi, jež jsou specifické pro tento způsob fermentace.

Všechny fáze se bedlivě sledují zatímco se pravidelně kontroluje úroveň pH.

Následuje přerušovaný proces sušení v různých úrovních vlhkosti. Další sušení poté probíhá v parabolických sušičkách k dosažení co největší rovnoměrnost a přesné procentuální vlhkosti zrn. Káva se následně stabilizuje dalších 45 dní, aby se zrnka homogenizovala a podpořila se celková komplexita chuťového profilu.

Nakonec se zrna nechají zcela doschnout na slunci po dobu 15-25 dní v závislosti na aktuálním počasí.’’ říká Elias.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení