Colombia Monte Bonito Decaf

Espresso Decaf 1kg
1 155 Kč 1 004,35 Kč bez DPH
Skladem

Maliny, Žluté kiwi, Toffee, Mléčná čokoláda.

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
Monte Bonito
Nadmořská výška:
1700 m. n. m.
Zpracování:
Washed
Odrůda:
Castillo, Colombia & Caturra
Způsob přípravy:
Espresso, Moka konvička

Příběh kávy

Městečko Monte Bonito se nachází u úpatí pohoří Cerro Bravo napůl cesty mezi městy Honda a Manizales. Monte Bonito je rovněž jedním z mála měst, které stále žije dle původních vesnických tradic a nabízí tak zajímavý pohled do historie a způsobu života zemědělců v oblasti Kolumbijských And.

Monte Bonito má za sebou bouřlivou historii. Nejprve bylo významně ovlivněno občanskou válkou a poté bylo třikrát okupováno vojsky FARC.

Region je rozdělen mezi přibližně 90 malopěstitelů sdružujících se v kooperativě, kteří obvykle vlastní jeden až tři hektary půdy.

Pěstitelé se sami starají o chod a management farem a sběr třešní, s nímž jim v případě potřeby vypomáhají sousedé.

Během sklizně se kávové třešně sklidí a následně se vyloupávají a nechají fermentovat v betonových nádržích mezi šestnácti a osmnácti hodinami.

Následující den se zrna promíjí, vytřídí a poté rozprostřou k sušení.

Někteří farmáři k sušení využívají střechy svých domů zvané ‘’eldas’’. Mimo to se také využívají tzv. ‘’Carros quindianos’’, což jsou sušící stoly s kolejnicemi pro vysouvání. V neposlední řadě zde najdete také kryté parabolické sušící stoly.

Zrna se obvykle suší mezi deseti až čtrnácti dny v závislosti na počasí.

Jakmile se zrna vysuší na požadovanou vlhkost, putují na sběrné místo kooperativy nacházející se ve městě Manizales.

Zrna se zde třídí a rozdělují dle kvality. V případě vyšší kvality farmáři získají peníze navíc.

V případě, že jsou zrna vysušena pod 11% vlhkost, farmáři obdrží další finanční bonus.

Jakmile je třídění u konce a zrna jsou rozdělena dle odpovídající kvality, putuje do centrální skladu, který se rovněž nachází v Manizales.

Následuje ochutnávka a výběr lotů k sestavení regionálního blendu. Hlavními faktory jsou chuťový profil, kvalita a specifikace zrn.

Jakmile je finální blend hotov, putují zrna do suché stanice, kde se znovu třídí, balí a připravují k exportu.

Zpracování metodou Sugarcane

Během zpracování sugarcane se zrna nejprve napaří při nízkém tlaku tak, aby se odstranila jejich ochranná slupka. Poté jsou zrna zvlhčena horkou vodou, aby změkla a nabobtnala.

Tato část zrna připraví na hydrolýzu kofeinu, který je vázán na soli kyseliny chlorogenové.

Extraktory, které jsou získány přirozenou fermentací cukrové třtiny, nikoliv skrze chemickou syntézu, jsou poté naplněny zvlhčenou kávou. Zrna se předtím několikrát promyjí ethyl acetátem, za účelem snížení obsahu kofeinu na požadovanou úroveň.

Jakmile je proces u konce, zrna se musí vypláchnout od zbývajícího ethyl acetátu pomocí proudu nízkotlaké nasycené páry. Zrna poté putují do vakuových sušících bubnů, kde se vysuší na úroveň mezi 10-12 % vlhkosti. Na konci celého procesu se zrna zchladí na pokojovou teplotu a následně je na ně aplikována vrstva speciálního vosku, která zajišťuje odolnost vůči vnějším jevům a pomáhá zajistit stabilitu zrna.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení