Rwanda Zaibisi

Espresso 1kg
1 085 Kč 943,48 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Citronová verbena, černý čaj, meruňka, chmel.

Acidita
Hořkost
Sladkost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detaily

Farma:
Rwanda Ibisi
Nadmořská výška:
1700 m. n. m.
Zpracování:
Washed
Odrůda:
Red Bourbon
Způsob přípravy:
Espresso, Moka Pot

Příběh kávy

Rwanda nabízí ideální podmínky pro pěstování kávy, jako například vysokou nadmořskou výšku, pravidelné srážky, vulkanickou půdu s kvalitní organickou strukturou a hojnost kultivaru Bourbon.

Naprostou většinu káv zde produkují drobní malopěstitelé, kterých je dle některých odhadů až kolem půl milionu s pozemky, které často nepřesáhnou jeden hektar na celou rodinu. Káva se pěstuje ve většině částí země, s obzvláště velkými koncentracemi podél jezera Kivu a v jižní provincii. Zemědělci se obvykle shromažďují v tzv. kooperativách a sdílejí služby centralizovaných promývacích stanic.

Kvetení probíhá mezi zářím a říjnem a sklizeň dále probíhá od března až do července, přičemž do Evropy začínají připlouvat v srpnu až prosinci.

Promývací stanice Ibisi Mountain Hills se rozkládá ve svazích jižní Rwandy, jen kousek jízdy od lesa Nyungwe, který je známý jako pramen řeky Nil. Bernard Uwitije, rodák z této oblasti, zprvu obchodoval s komoditní kávou a to až do roku 2015, kdy si uvědomil, jaký potenciál skýtá trh s promytou výběrovou kávou. S myšlenkou udržitelnosti a poskytnutí malopěstitelům více možností při výkupu třešní založil v roce 2016 nedaleko svého rodného města promývací stanici Gitega Hills.

Gitega Hills úspěšně fungovala již v prvním roce svého fungování. Bernard se proto rozhodl rozšířit svou působnost vybudováním druhé promývací stanice pojmenované Ibisi.

Celý proces začíná u okolních malopěstitelů, kteří své třešně dodají na stanici, kde se zkontrolují, zváží a farmáři jsou následně vyplaceni dle odpovídající kvality a množství. Třešně se následně nechají plavit vodními kanály, kde probíhá další fáze kontroly kvality a jednotlivé jakosti jsou poté odděleny. Nižší jakost putuje rovnou na sušící stoly a vyšší jakost putuje k vyloupání a následné fermentaci, dokud se z třešní neuvolní dužina. Zrnka se pak znovu pustí do plavících kanálů, kde probíhá další fáze kontroly kvality dle hustoty. Zrna se poté rozprostřou k sušení na afrických postelích, kde se první dva dny suší ve stínu, Poté se přesunou k sušení na slunci na 15 až 22 dní v závislosti na aktuálním počasí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení